Parov Stelar opět v Česku a poprvé v hale Doporučený

Parov Stelar – to je především Marcus Füreder, DJ z Rakouska, jemuž se šťastnou náhodou podařilo stvořit nový hudební styl, který jako lavina zavalil velkou část hudební Evropy. Elektroswing je nový žánr se starou duší. Jejím hlavním hlasem je Parov Stelar Band. Již poněkolikáté kapela zahraje v České republice, poprvé však ve velké sportovní hale, konkrétně v úterý 14. října.

Parov Stelar v Incheba aréně Parov Stelar v Incheba aréně Zdroj: facebook.com

Legenda praví, že se jednou Marcusovi na gramofonu zasekla část písně od Billie Holiday, která tak hrála stále dokola. Což se, do té doby především housovému DJ, zalíbilo natolik, že začal míchat právě staré jazzové či swingové melodie s moderní taneční hudbou. Legendy mají lidé rádi, a tak není důvod pochybovat o zásahu shůry, který přivedl Marcuse a jeho nově vzniklou skupinu Parov Stelar na hvězdnou cestu klubovými pódii po celém světě.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Parov Stelar vystoupili v Česku již několikrát. Naposledy na letošním ročníku Rock for People, vloni na podzim zase dokázali vyprodat Velký sál Lucerny. Ona oblíbenost ovšem funguje i opačně. Důkazem je vydání "živáku" z pražského klubu Roxy z roku 2007 pod názvem Parov Stelar And Band Live at Roxy.

 


Naposledy o sobě dali Parov Stelar vědět 13. září, kdy vydali nový singl Keep on Dancing, na kterém můžete slyšet i hlas legendárního Marvina Gaye. Song nikterak výrazně nevybočuje z nálady předchozích singlů jako The Mojo Radio Gang, Love, Seven či The Princess.
S nakupováním lístků je radno si pospíšit, protože dle zpráv pořadatelů mizí závratnou rychlostí a prodávají se ještě výrazněji lépe než na poslední samostatné vystoupení ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro či Ticketportal.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář