Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble se vrací do Prahy

Pavel Šporcl - vynikající český hudebník a houslový virtuóz světového formátu pokračuje v cikánských rytmech, které přinese spolu s Gipsy Way již 2. prosince do pražské Lucerny.

Pavel Šporcl a Gipsy Way Pavel Šporcl a Gipsy Way Zdroj: oficiální stránky

Hudebník Pavel Šporcl je jedním z nejvýznamnějších houslistů této generace. Je znám především svým nekonvenčním vystupováním během koncertů, i když patří k umělcům, kteří se zaměřují na oblast vážné hudby. Mimo jiné vystudoval houslovou hru v USA a pořádá koncerty nejen po celé Evropě, ale také v Americe a Asii.

Vyhrál velké množství hudebních soutěží a stal se skutečným mistrem ve svém oboru. Divákům představuje, kromě klasické hudby od Dvořáka a jiných, také hudbu 20. století. Jako jediný z českých houslistů je zapsán v knize "Housloví virtuosové: Od Paganiniho do 21. století" od světově uznávaného kritika a historika houslové hudby Henryho Rothy. Mimo jiné je Pavel Šporcl také patronem několika dobrovolných organizací.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Projekt Pavla Šporcla spojit se s cikánským cimbálovým kvartetetem Romano Stilo Ensemble (nebo také Gipsy Way Ensemble) mělo neskutečný úspěch. Podařilo se jim sehrát téměř 250 koncertů, v roce 2009 zahájili mezinárodní turné, díky němuž vystupovali v Číně a jejich CD Gipsy Way z roku 2008 získalo Platinovou desku od Supraphonu.

 

 

Nejnovější deska, která byla vydána v červnu tohoto roku, s názvem Gipsy Fire opět spojila Pavla Šporcla a jeho, dnes již legendární, Gipsy Way. Na desce se také podílel jako host výborný akordeonista Vojtěch Szabó. Deska bude představena na koncertě v Lucerně spolu s dalšími již známými skladbami tohoto nezvyklého projektu.

V Lucerně Pavel Šporcl a Gipsy Way vystupovali již několikrát, vždy před naprosto vyprodaným sálem. Nyní se vrací zpátky a přináší ojedinělé spojení umělců, které nemá na české hudební scéně obdoby.

Další informace

  • Název akce: Pavel Šporcl - Gipsy Way Ensemble
  • Datum: úterý, 02 prosinec 2014
  • Místo: LucernaPraha
  • Cena: 790-1490 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář