Philip Glass a jeho stěžejní pětihodinové dílo na festivalu v Ostravě

Na festivalu Ostravské dny se představí jeden z předních skladatelů soudobé vážné hudby, Američan Philip Glass.

Philip Glass představí na Ostravských dnech dílo Music in Twelve Parts Philip Glass představí na Ostravských dnech dílo Music in Twelve Parts Zdroj: facebook.com

Philip Glass nabídne divákům opravdu jedinečný zážitek. Předvede své monumentální pětihodinové dílo Music in Twelve parts. Sám autor dílo považuje za vyvrcholení svého minimalistického období sedmdesátých let. I přes náročnost, kterou skladba díky své hudební struktuře a délce na posluchače klade, zůstává i bezmála čtyřicet let od premiéry stále velmi populární. Představení bude rozděleno dvěma dvacetiminutovými a jednou hodinovou přestávkou.

Čtěte také: Van der Graaf Generator jako stroj proti času

Pro soubor Philip Glass Ensemble, který jako jediný může skladbu hrát, se jedná o jedno z interpretačně nejnáročnějších děl. Sám autor ho složil přímo pro tento soubor mezi lety 1971-1974.
Philip Glass se proslavil na konci šedesátých let a je považován za jednoho z nejvlivnějších hudebníků druhé poloviny dvacátého století. Samotné dílo Twelve Parts of Music mělo premiéru v roce 1975 a autor z něj čerpá i ve svých pozdějších dílech.

 


Festival Ostravské dny, který bude probíhat od 16. do 31. srpna, se pořádá každé dva roky, a to již od roku 2001. Jedná se o jednu z největších akcí svého druhu na světě. Na koncert Philipa Glasse a jeho Philip Glass Ensemble v multifunkční hale Gong můžete do 31. července zakoupit vstupenky za 1300 korun. Jeden ze sektorů v industriální hale Gong navíc bude zpřístupněn studentům, kteří mají nyní možnost zakoupit vstupenky za 450 korun.

Další informace

  • Název akce: Ostravské dny
  • Datum: pátek, 16 srpen 2013
  • Místo: Ostrava
  • Cena: 1300 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář