Truffaz, Murcof, Bilal společně v unikátním multimediálním projektu

Spojení dvou uměleckých světů - výtvarného umění a hudby. Pocity z obrazů Enki Bilala budou zhudebněny Erikem Truffazem a Murcofem ve čtvrtek 6. února v Paláci Akropolis.

Zhudebněné obrazy Enki Bilala v podání dvojce Truffaz Murcof již 6. února v Paláci Akropolis Zhudebněné obrazy Enki Bilala v podání dvojce Truffaz Murcof již 6. února v Paláci Akropolis Zdroj: rachot.cz

Multimediální projekt nazvaný Being Human Being se skládá z obrazů od jednoho z nejuznávanějších komiksových tvůrců současnosti, Enki Bilala, kterého mimochodem pojí s bývalým Československem i fakt, že odtud pochází jeho matka. On sám se narodil v Bělehradu a proslavil se svým autorským dílem Jarmark nesmrtelných z roku 1980.

Vizuální podklad se v projektu Being Human Being stal základem pro tvorbu hudebních skladeb z dílny Murcof-Truffaz. V projektu se tak umělecky setkává několik výrazných tvůrců současnosti.

 

{youtube}wAw82SzYHQ4{/youtube}


Erik Truffaz se narodil ve Švýcarsku v roce 1960 a ve své tvorbě kombinuje několik rozličných hudebních stylů od hip hopu přes rockovou muziku až k acid jazzu. Truffaz, který se do širšího povědomí dostal díky albu The Dawn z roku 1998, koncertuje se svou pětičlennou kapelou velmi často i u nás. V České republice se naposledy představil na podzim loňského roku, když zahrál na koncertě v Českých Budějovicích. Projekt Being Human Being není prvním společným počinem těchto dvou hudebníků. Slavný jazzový trumpetista spolupracoval s Murcofem již na svých třech deskách - Paris, Mexico, Benares - které vyšly v roce 2008.

Murcof, vlastním jménem Fernando Corona, je mexický hudebník, mezi jehož nejzajímavější díla z poslední doby patří zcela jistě album The Versailles Sessions na kterém se spojil s několika dalšími hudebníky, aby společně nahráli ve studiu Getsound skladby vybraných barokních skladatelů.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Ojedinělé multimediální vystoupení se uskuteční ve čtvrtek 6. února v Paláci Akropolis od půl osmé večer. Vstupenky je možné zakoupit přes portál Ticketpro.cz. Jejich cena se pohybuje od 350 do 550 korun.

Další informace

  • Název akce: Multimediální koncert Erika Truffaze a Murcofa
  • Datum: čtvrtek, 06 únor 2014
  • Místo: Palác AkropolisPraha
  • Cena: 350-550 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář